قیمت های شیرهای فستو

قیمت های شیرهای فستو

قیمت گذاری در هر صنعتی بسیار مهم و حیاتی است، این امر یکی از تاثیر گذارترین عامل‌­های نفوذ تجهیزات و محصولات در کنار کیفیت، خدمات پس از فروش، گارانتی، زمان تحویل و … به بازار و صنعت می­‌باشد. در این مقاله عوامل موثر بر قیمت های شیرهای فستو را با هم بررسی خواهیم کرد.

با توجه به آن که شیرهای پنوماتیکی از پر کاربردترین تجهیزات فرمان دهنده می‌باشند، انتخاب این تجهیزات بسیار مهم می‌باشد. به صورت کلی نمی‌توان قیمت شیرهای پنوماتیک را با یکدیگر مقایسه کرد، زیرا این شیرها دارای ویژگی‌های متفاوتی می‌باشند که این ویژگی‌ها در قیمت آن‌ها تاثیر گذار است.

عوامل موثر بر قیمت های شیرهای فستو

در حال حاضر یکی از مقرون به صرفه ترین شیرهای فستو، شیرهای الکتریکی یا شیرهای برقی سری VUVS می‌باشد. این سری از شیرها علاوه بر پوشش بازه بسیار خوبی از سایزها و دبی‌ها مختلف قابلیت نصب بر روی زیر شیری و تشکیل یه ترمینال را نیز دارا می‌باشد. پس از این شیرها، سری‌های VUVG و سایر شیرها قرار دارند. یکی از پر مصرف ترین شیر الکتریکی یا شیر برقی فستو در ایران سری MFH می‌باشد، این شیر به دلیل دارا بودن بدنه آلومینیومی و همچنین قابلیت تعمیر و قرار گیری در لیست تجهیزات حذفی از محصولات فستو دارای قیمت بالایی (بیش از 2 برابر سری VUVS) می‌باشد اما همچنان در میان مصرف کنندگان جای خود را حفظ کرده است (سری VUVS به عنوان جایگزین سری MFH معرفی شده است).

البته شیرهای ترمنیالی مانند سری CPV، VTSA، MPA و … نیز در بازار ایران پر مصرف هستند، که این نوع شیرها دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر شیرها می‌باشند اما امکانات بیشتری را در اختیار مصرف کننده قرار می‌دهند، مانند زمان نصب کوتاه، کم شدن حجم شلنگ کشی، نزدیک به صفر شدن حجم سیم کشی، عیب یابی ساده و آسان و امکان اضافه شدن ماژول‌های PLC و … که با توجه به امکانات ارایه شده، قیمتشان بسیار مناسب می‌شود.

نکات تکمیلی

با توجه به نکات گفته شده، این نکته مهم است که در ابتدای فرآیند طراحی با توجه به سایز و سرعت سیلندرها و سایر مصرف کننده‌های پنوماتیکی، سایز شیرها انتخاب شود (سایز یکی از سایر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت شیر است) و سپس با توجه به نوع کنترل و چیدمان تجهیزات به انتخاب سری شیرها پرداخته شود.

در نقاطی که نیاز به استفاده از شیرهای تک و یا چندتایی وجود دارد، ایفاکو سری VUVS و پس از MFH و VUVG را پیشنهاد می‌کند و در نقاطی که به شیرهای پنوماتیک و کنترلر نیاز می‌باشد سری‌های VTSA، MPA و CPV پیشنهاد می‌شود که با توجه به ادغام کنترلر و شیرهای پنوماتیک، هزینه تمام شده در انتها، بسیار کمتر از حالت استفاده از شیرهای مستقل و کنترلرهای مستقل می‌باشد.

و نکته انتهایی آن که همواره تلاش کنید که محصولاتی را انتخاب کنید که در کاتالوگ در کنار آن‌ها ستاره آبی قرار دارد، فستو این محصولات را به عنوان محصولات پر کاربرد در نظر گرفته و در بیشتر مواقع دارای قیمت مناسب‌تری می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *