رشد تکنولوژی به قدری شتاب یافته که دیگر نمی توان در تمامی زمینه ها همراه و هم قدم با تکنولوژی روز به کسب دانش پرداخت و در نتیجه در تنها چند شاخه محدود می توان هم قدم با تکنولوژی روز گام برداشت.
با توجه به سابقه کاری مهندسین ایفاکو در صنعت پنوماتیک-هیدرولیک-تجهیزات ضد انفجار-کنترلرهای صنعتی، این گروه همواره در مرزهای این علوم خود را نگهداشته در زمان لزوم به مشتریان خود مشاوره های لازم را جهت بالابردن راندمان تولید ارایه نمایند.
مشاوره های فنی ایفاکو به دو دسته مختلف تقسیم می شود:
۱- مشاوره های فنی خرید و جایگزینی:
در این قسمت که یکی از وظایف هر روزه مهندسین فروش ایفاکو می باشد، مشتریان می توانند به صورت حضوری و یا تلفنی با بخش فروش ایفاکو تماس گرفته از مشخصات فنی تجهیزات و جایگزین های به روز و یا تجهیزات مناسب یک کار خاص مطلع شده و در وقت و هزینه صرفه جویی نمایند.
۲- مشاوره های فنی ساخت و طرای:
در این بخش که به طور معمول در هنگام ساخت و یا گسترش خطوط تولید و یا کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد. مشاوره های فنی جهت طراحی سیستم ها، چیدمان تجهیزات، نوع تجهیزات، نحوه اتصالات و … ارایه می شود تا در آینده علاوه بر راندمان بالای خط تولید، امکان گسترش، تعمیر نگهداری- جایگزنی آسان و تامین ساده قطعات وجود داشته باشد.